Relacja z turnieju

Odsłony: 363

W Kazanowie fantastyczna frekwencja przy tenisowych stołach.

W dniu 04.01.2020 roku w Sali przy ZPO w Kazanowie odbył  się „Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego” pod patronatem Marszałka Adama Struzika. Turniej otworzyli Mateusz Król Prezes miejscowego ULKS Kazanów oraz Ryszard Głód Vice Prezes klubu. Przywitali uczestników turnieju oraz podziękowali sponsorom zawodów. Sponsorami turnieju byli: Urząd Gminy Kazanów oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uczestnicy  rywalizowali aż w 3 kategoriach: dzieci i młodzież do lat 18 (tylko z terenu gminy Kazanów), kategoria seniorzy 18- 50, kategoria weteran ponad 50. W sumie w turnieju udział wzięło ponad 70 uczestników z całego kraju. Pojedynki były bardzo zacięte i wyrównane szczególnie w fazie pucharowej, kiedy byliśmy świadkami pięciu setowych spotkań.

W kategorii młodzieżowiec bezapelacyjnie najlepszy tradycyjnie Bartosz Wasiak, który nie stracił nawet seta.
Finał seniorów bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy Kamilem Samulakiem (LUKS Kowala), a Mateuszem Wielgusem (ULKS Kazanów) po pięciu setach na korzyść zawodnika z Kowali mimo, iż w piątym secie Mateusz prowadził już 7-4.Trzecie miejcie w kategorii seniorów zajął jeden z faworytów Dawid Stąpór pokonując Grzegorza Jeża.
W finale seniorów tym razem Stefan Wielgus (ULKS Kazanów) poradził sobie z Janem Molędą z KTS Kozienice w stosunku setów 3-1.Trzecie miejsce dla Krzysztofa Moszczyńskiego z Kurowa, który pokonał Tomasza Sobczyka w decydującym secie do 9.

Turniej który trwał ponad 10 godzin był na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.

Zawodnicy tradycyjnie mogli liczyć na poczęstunek między zawodami  a najlepsi na nagrody oraz puchary.

Wyniki:

Kategoria Młodzik

  1. Bartosz Wasiak
  2. Jakub Wasiak
  3. Michał Kępczyński

 

Kategoria Weterani

  1. Stefan Wielgus
  2. Jan Molęda
  3. Krzysztof Moszczyński

 

Kategoria Seniorzy

  1. Kamil Samulak
  2. Mateusz Wielgus
  3. Dawid Stąpór