Kazanowski senior na Mazowszu

Odsłony: 309

„Kazanowski senior na Mazowszu” – nowy projekt dla seniorów z gminy Kazanów

Gmina Kazanów zrealizuje nowatorski projekt pod nazwą „Kazanowski senior na Mazowszu”, wspierany finansowo przez województwo mazowieckie. Odpowiadając na potrzeby starszego pokolenia, samorząd przygotował szereg działań, mających na celu integrację, edukację oraz poprawę samopoczucia seniorów.

Gmina Kazanów podjęła się realizacji ambitnego zadania, mającego na celu poprawę jakości życia osób starszych. Projekt „Kazanowski senior na Mazowszu”, dzięki wsparciu w wysokości 31 tysięcy 77 złotych z budżetu województwa mazowieckiego, umożliwi seniorom aktywne spędzenie czasu oraz rozszerzenie swoich horyzontów poznawczych i kulturalnych. Inicjatywa ta jest częścią większego programu „Mazowsze dla Seniorów 2024”.

Zaskakujące zainteresowanie rekrutacją

Rekrutacja do projektu już się zakończyła, przynosząc nieoczekiwanie duże zainteresowanie. Aż 61 osób zgłosiło chęć uczestnictwa, wybierając jedno lub więcej proponowanych działań. Samorządowcy są zaskoczeni tak pozytywnym odzewem, co świadczy o dużej potrzebie takich inicjatyw wśród starszego pokolenia gminy. – Zainteresowanie projektem  przeszło nasze oczekiwania. Liczba osób chętnych do uczestnictwa w nim jest wyraźnym sygnałem, że tego rodzaju inicjatywy są niezbędne i bardzo oczekiwane przez naszych seniorów. To dla nas jasny znak, że powinniśmy kontynuować i rozwijać takie programy w przyszłości – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Szeroki zakres oferty dla seniorów

W ramach projektu „Kazanowski senior na Mazowszu” zaplanowano serię działań, które mają na celu zaspokojenie różnorodnych zainteresowań i potrzeb seniorów. Od wyjazdu do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie uczestnicy będą mogli przypomnieć sobie świat sprzed lat, przez nowoczesną wizytę w Warszawie z przejażdżką metrem i spacerem po starym mieście, aż po wyjazdy do teatru w Radomiu z okazją do zobaczenia też nowego portu lotniczego Warszawa-Radom. Dodatkowo, seniorzy wezmą udział w warsztatach kulinarnych, mających na celu nie tylko integrację, ale również przekazanie tradycyjnych przepisów przyszłym pokoleniom. Projekt przewiduje także prelekcje prozdrowotne, mające na celu edukację w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz dwudniową wycieczkę poznawczą nad Bug, podczas której uczestnicy zaznajomią się z wielokulturowością regionu. Na koniec, zaplanowano również podróż po uzdrowiskach południowej Polski, co będzie okazją do poznania ofert leczniczych i relaksu.

Projekt „Kazanowski senior na Mazowszu” jest wyjątkową inicjatywą, która ma na celu nie tylko aktywizację seniorów, ale również integrację i edukację. Dzięki zróżnicowanemu programowi, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, ciesząc się wspólnym czasem i nowymi doświadczeniami.