Realizacja ambitnego projektu drogowego coraz bliżej przebudowane zostanie 9 kilometrów dróg

Odsłony: 444

Realizacja ambitnego projektu drogowego coraz bliżej – przebudowane zostanie 9 kilometrów dróg

Samorząd Gminy Kazanów prowadzi właśnie procedurę przetargową na realizację jednego z największych projektów drogowych w swojej historii. W planach jest przebudowa dwudziestu dwóch odcinków dróg o łącznej długości 9 kilometrów, położonych w jedenastu miejscowościach, co ma na celu znaczącą poprawę warunków podróżowania dla mieszkańców i przyjezdnych. Do przetargu wpłynęło pięć ofert, z których najkorzystniejszą przedstawiła firma „Budromost Starachowice” z Wąchocka.

Przetarg na przebudowę dróg – kto w grze?

Proces przetargowy na przebudowę dróg w gminie Kazanów przyciągnął uwagę pięciu wykonawców, z których oferta firmy „Budromost Starachowice” Sp. z o.o. okazała się najbardziej konkurencyjna, opiewając na kwotę 8 mln 161 tys. 255 zł. Pozostałe oferty, w tym ta od Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Roadstar Sp. z o.o. oraz Zakładu Remontowo-Budowlanego Krzysztof Wach, również przedstawiały konkurencyjne ceny, jednak to „Budromost Starachowice” wydaje się być najbliższy podpisania umowy, oczekując na zakończenie procedur przetargowych. - Po zakończeniu wymaganych procedur i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą, mieszkańcy gminy Kazanów mogą spodziewać się rozpoczęcia prac drogowych. Liczymy na to, że będą one realizowane bardzo sprawnie i nie będą znacząco uciążliwe. Musimy jednak prosić mieszkańców o cierpliwość, bo okresowo przejazd na poszczególnych odcinkach dróg może być utrudniony. Ale inwestycja ta jest bardzo potrzebna. Nie tylko poprawi infrastrukturę drogową, ale również wpłynie pozytywnie na codzienne życie i mobilność na tym terenie i przyczyni się do dalszego rozwoju gminy – podkreśla Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Imponujące dofinansowanie

Warto przypomnieć, że na realizację projektu przebudowy dróg w gminie Kazanów, tutejszy samorząd pozyskał znaczące wsparcie finansowe w ramach rządowego programu Polski Ład. Dofinansowanie opiewa na kwotę blisko 8 milionów złotych. Środki te pozwolą na pokrycie znacznej części kosztów inwestycji, umożliwiając realizację projektu na szeroką skalę, bez nadmiernego obciążania lokalnego budżetu.

Bardzo duża inwestycja

Zakres planowanej przebudowy jest imponujący – obejmie dwadzieścia dwa odcinki dróg w jedenastu miejscowościach. Są to: Dębniak, Kowalków, Kowalków Kolonia,  Kroczów  Mniejszy, Kroczów Większy, Miechów, Ostrownica, Ostrownica Kolonia, Ostrówka, Osuchów i Wólka Gonciarska. Mieszkańcy tych obszarów zyskają lepszy dostęp do głównych arterii komunikacyjnych i zwiększy się ich komfort podróżowania. Projekt zakłada szeroki zakres prac, w tym roboty przygotowawcze, budowę chodników, remonty przepustów, modernizację podbudowy i nawierzchni jezdni, a także poboczy i zjazdów oraz nowe oznakowanie drogowe. Przewidywany termin zakończenia procedury przetargowej, to marzec tego roku. Prace budowlane rozpoczną się więc wczesną wiosną.