Laptopy dla uczniów - program Zdalna Szkoła

Odsłony: 935

Do Urzędu Gminy Kazanów dotarła partia dwudziestu pięciu laptopów, zakupionych

w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“

            W odpowiedzi na prowadzone zdalnie lekcje w całym kraju 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt ten umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Gmina Kazanów w ramach tego programu na zakup laptopów pozyskała 60 tys. zł, za co zostało zakupione 25 laptopów wraz ze słuchawkami.

            Przekazanie zestawów komputerowych do szkół nastąpiło w dniu 8 maja 2020 r. Przekazania dokonała Wójt Gminy Kazanów Pani Teresa Pancerz – Pyrka oraz Inspektor Urzędu Gminy Pan Tomasz Olczyk, a odbioru dokonali:

- dla Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie – Pani Aneta Szmit Dyrektor Szkoły oraz Pani Bożena Tyburska Wicedyrektor Szkoły - 9 zestawów,

- dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku – Pani Małgorzata Gazda Dyrektor Szkoły oraz Grzegorz Kęska nauczyciel PSP Zakrzówek – 8 zestawów,

- dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie – Pani Barbara Rutkowska Dyrektor Szkoły – 8 zestawów.

 - Laptopy będą dostarczane uczniom w najbliższych dniach jako wsparcie techniczne nauki zdalnej do dzieci z terenu gminy, które najbardziej tej pomocy potrzebują - powiedziała Wójt Gminy Kazanów Pani Teresa Pancerz - Pyrka.

Wójt Gminy dodała też, że docelowo, po ustaniu okresu użyczenia, laptopy trafią do pracowni informatycznych w szkołach na terenie gminy.

  • Uczuliłam dyrektorów, żeby przede wszystkim przekazywali komputery tym uczniom, którzy naprawdę ich potrzebują. Laptopy będą przekazane na podstawie umowy użyczenia i protokołu, tak, żeby rodzice mieli świadomość, że dostają coś za darmo, z czego można korzystać, ale też żeby dbali, aby komputer wrócił w stanie nadającym się do dalszego użytkowania w pracowni – wyjaśniła Pani Wójt.

        Na chwilę obecną Gmina Kazanów złożyła kolejny wniosek na zakup sprzętu komputerowego do szkół na kwotę 75 tys. zł, które pochodzić będą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.