Jubileusz pożycia małżeńskiego

Odsłony: 992

Jubileusz pożycia małżeńskiego

6 grudnia 2019r. w Urzędzie Gminy w Kazanowie odbyła się uroczystość Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego. Zostały zaproszone pary małżeńskie z terenu gminy Kazanów, których staż pożycia małżeńskiego minął pół wieku i więcej. Swój Jubileusz świętowały pary, które 50, 55 i 60 lat temu wstąpiły w związek małżeński.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą św. celebrowaną przez księdza proboszcza Mariana Dybalskiego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Kazanowie. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Urzędzie Gminy.

Pani Wójt Teresa Pancerz – Pyrka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Szymonem Wolińskim, Panią Sekretarz Marianną Sulima oraz Z-cą Kierownika USC Katarzyną Zdrzalik powitała Dostojnych Jubilatów oraz gościa specjalnego Panią Urszulę Giemza - wieloletniego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, która 50 lat temu udzielała ślubów m.in. obecnym jubilatom.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP dokonała Wójt Gminy Kazanów Pani Teresa Pancerz – Pyrka . Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.

Po oficjalnej części przyszła pora na niespodziankę, którą przygotowała Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Zdrzalik. W pierwszej kolejności wystąpiła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie. Uczeń kl. VII Adam Makuch odczytał piękna historię o życiu, małżeństwie, wspólnie przeżytych latach, a uczennica kl. VIII Natalia Żak przepięknie zaśpiewała piosenkę Krystyny Giżyckiej „Przeżyłam z Tobą tyle lat”. Następnie została wyświetlona prezentacja, która przedstawiała zdjęcia jubilatów z dnia ślubu oraz obecne.  Były to bardzo wzruszające chwile, jubilaci byli zaskoczeni i jednocześnie bardzo wzruszeni, powrót do wspomnień skłonił do refleksji i niejedna łza zakręciła się w oku.

Potem przyszła pora na poczęstunek - tort, symboliczny toast lampką szampana wyśpiewany przez zespół ludowy „Kazanowianki znad Iłżanki”. Na koniec była jeszcze jedna niespodzianka z racji dnia 6 grudnia o Jubilatach nie zapomniał również i Św. Mikołaj, który wręczył gościom drobne upominki. Były śpiewy, miłe rozmowy i pamiątkowe zdjęcia aby utrwalić te piękne chwile.

Zaproszone zostały następujące pary małżeńskie:

50 ROCZNICA ŚLUBU

 1. Stanisława i Józef Głowaccy
 2. Weronika i Marian Halot
 3. Kazimiera i Jan Jamka
 4. Zofia i Stanisław Jamka
 5. Barbara i Jerzy Jamka
 6. Alicja i Benedykt Nowotnik
 7. Zofia i Józef Nowotnik
 8. Teresa i Jan Puton
 9. Krystyna i Stanisław Pietrzyk
 10. Barbara i Mieczysław Paluchowscy

55 ROCZNIACA ŚLUBU

 1. Jadwiga i Adam Dróżdż
 2. Marianna i Kazimierz Wólczyńscy

60 ROCZNICA ŚLUBU

 1. Celina i Stanisław Czupryn
 2. Teodozja i Edward Łodygowscy
 3. Józefa i Stanisław Pawlak
 4. Teodora i Tomasz Rutkowscy

Wójt Gminy Pani Teresa Pancerz – Pyrka Dostojnym Jubilatom złożyła serdeczne gratulacje za tak piękny jubileusz.  Przyznała, że jest to wyjątkowe świadectwo dla młodych pokoleń oraz również dowód na siłę i dojrzałość a także niezwykła wrażliwość na drugiego człowieka. Jest to wzór do naśladowania dla młodego pokolenia jak iść przez życie mimo wszystko na dobre i na złe, jak przezwyciężać trudności oraz jak wspólnie i pięknie cieszyć się życiem.

Życzyła małżonkom dużo zdrowia przede wszystkim i dalszej wędrówki przez życie we dwoje  po następne piękne jubileusze.