Jubileusz pożycia małżeńskiego

Odsłony: 754

Jubileusz pożycia małżeńskiego

31 grudnia 2018r. w Urzędzie Gminy w Kazanowie odbyła się uroczystość Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego. Zostały zaproszone pary małżeńskie z terenu gminy Kazanów, których staż pożycia małżeńskiego minął pół wieku i więcej.

Pani Wójt Teresa Pancerz – Pyrka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kazanów Panem Szymonem Wolińskim powitała Dostojnych Jubilatów na uroczystości jubileusz pożycia małżeńskiego dla par z 50- letnim, 55-letnim i 60-letnim stażem trwania w związku małżeńskim.

Jubileusz rozpoczęto mszą św. celebrowaną przez księdza proboszcza Mariana Dybalskiego.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP dokonała Wójt Gminy Kazanów Pani Teresa Pancerz – Pyrka . Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty.

10 par z 50-leciem i 55-leciem pożycia małżeńskiego otrzymali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako nagroda i uhonorowanie za tak wytrwałe i zgodne życie małżeńskie. Cztery pary z 60-letnim pożyciem małżeńskim otrzymały już medale i dla tych par zostały wręczone dyplomy i upominki.

Zaproszone zostały następujące pary małżeńskie:

1. Teresa i Józef Piwońscy - 50-lecie
2. Teresa i Edward Adamczyk - 50-lecie
3. Halina i Piotr Szczepanowscy - 50-lecie
4. Jadwiga i Aleksander Wólczyńscy - 50-lecie
5. Eleonora i Ireneusz Pyrgiel - 50-lecie
6. Zofia i Stefan Styczeń - 50-lecie
7. Anna i Stanisław Binkowscy - 55-lecie
8. Marianna i Stanisław Żak - 55-lecie
9. Zofia i Jan Pietrzyk - 55-lecie
10. Zofia i Stefan Wólczyńscy - 55-lecie
11. Marianna i Tadeusz Wolszczak - 60-lecie
12. Marianna i Aleksander Rutkowscy - 60-lecie
13. Marianna i Stanisław Mroczkowscy- 60-lecie
14. Krystyna i Jan Zięba - 60-lecie

Minęło pół wieku i więcej od kiedy to Drodzy Jubilacji połączyli swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie TAK i włożyliście na serdeczne palce złote obrączki mówiąc „ślubuję Ci miłość, Wierność i uczciwość małżeńską …”składając tym samym przysięgę małżeńską wobec Boga. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenie danego sobie dotrzymaliście bo prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie , które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy i przeciwności losu – bo prawdziwa miłość jest dawaniem a nie braniem zaufaniem nigdy zwodzeniem i wiernym dzieleniem każdego dnia swoich sukcesu oraz nierzadko też i smutków.

Wójt Gminy Pani Teresa Pancerz – Pyrka Dostojnym Jubilatom złożyła serdeczne gratulacje za tak piękny jubileusz. Przyznała, że jest to wyjątkowe świadectwo dla młodych pokoleń oraz również dowód na siłę i dojrzałość a także niezwykła wrażliwość na drugiego człowieka. Wasza miłość jest wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia jak iść przez życie mimo wszystko na dobre i na złe, jak przezwyciężać trudności oraz jak wspólnie i pięknie cieszyć się życiem.

Życzyła małżonkom dużo zdrowia przede wszystkim i dalszej wędrówki przez życie we dwoje po następne piękne jubileusze.