„Pamiętamy”

Odsłony: 870

1 lipca odbyły się uroczystości patriotyczne ku czci żołnierzy i dowódców zgrupowania BCh „Ośka”. Inscenizacja poetycko – muzyczna w wykonaniu młodzieży ZPO w Kazanowie rozpoczęła uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza parafii Kazanów Ks. Mariana Dybalskiego. W uroczystościach udział wzięli kombatanci, rodziny kombatantów, poczty sztandarowe, strażacy OSP Kazanów i Kowalków, mieszkańcy Gminy, Radni Rady Gminy w Kazanowie na czele z przewodniczącym Pawłem Jamką, Radny Rady Powiatu Zwoleńskiego Pan Bogusław Bernaciak oraz zaproszeni goście: Pan Leszek Ruszczyk poseł na Sejm, Pan Zbigniew Gołąbek Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Po Mszy udano się na cmentarz parafialny i upamiętniono poległych pod pomnikiem, gdzie wysłuchano apelu poległych wygłaszanego przez Pana Michała Pawlika. Bliscy, znajomi, członkowie rodzin oraz delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i zapalono znicze, oddając tym samym cześć wszystkim żołnierzom walczącym za wolność i niepodległość ojczyzny.

Gospodarzem obchodów była Wójt Gminy Teresa Pancerz – Pyrka.

Opiekunami grupy i koordynatorami inscenizacji poetycko – muzycznej wykonanej przez młodzież byli Pani Aleksandra Siedlecka i Pan Michał Pawlik – nauczyciele ZPO Kazanów.

 

Galeria